درباره موسس

بنام والاترین هنرمند هستی

قاسم شورکی متولد تیرماه 1351 در خانواده ای متدین و علاقه مند به هنر موسیقی در شهر یزد بدنیا آمد.

از سال 1364 بطورجدی آموزش تنبک به سبک شادروان استاد حسین تهرانی را نزد جناب آقای سید ابوتراب تاران آغاز نمود و بعد از دو سال به سبک مرحوم امیرناصر فرهنگ فر به فراگیری ادامه داد ، که نتیجه آن مقام اول تکنوازی تنبک در استان بود.

سال 1369 به مسابقات کشوری دعوت شد که ثمره آن مقام اول در تکنوازی تنبک و مقام اول گروه نوا ، دربخش موسیقی سنتی بود که بعد از کسب این موفقیت به دعوت رئیس وقت هنرستان عالی موسیقی پسران و دختران تهران ، بمدت یک هفته به اجرای برنامه بهمراه گروه نوا در تالارهای : رودکی ، مولوی ، شریعتی ، فرهنگسرای نیاوران و تالار خانه معلم تهران پرداخت .

از سال 1372 با استاد بهمن رجبی آشنا شد ودوره های آموزشی : ابتدائی ، متوسطه ، عالی و فوق عالی را به پایان رساند و استاد هم گواهی پایان دوره را به ایشان مرحمت فرمودند.

در بهار 1374 در نخستین دوره جشنواره فصلی موسیقی جوان لوح تقدیر برای کسب مقام دوم را دریافت نمود ، تابستان همان سال در دومین جشنواره فصلی موسیقی جوان موفق به دریافت لوح یادبود شد .

در زمستان 1374 در زمان برگزاری یازدهمین جشنواره موسیقی فجر لوح تقدیر این جشنواره به دلیل کسب مقام دوم در تکنوازی تنبک به او اعطا گردید.

سال 1376 با همکاری شادروان استاد نورالدین رضوی سروستانی و ایشان کنسرتی به نفع بیماران کلیوی در یزد برگزار گردید .

اسفند ماه 1376 اولین کنسرت پژوهشی موسیقی بی کلام بعنوان سخنرانی و تکنوازی تنبک با هدف معرفی این ساز و اجرای گوشه ای از موسیقی ضربه ای توسط وی اجرا گردید.

آذرماه 1377 دومین کنسرت موسیقی بی کلام باعنوان تکنوازی ویلن و تنبک با حضور هنرمند روشندل آقای خسرو چناریان از شاگردان برجسته مرحوم استاد حبیب ا... بدیعی برگزار گردید.

از جمله فعالیتهای وی تأسیس آموزشگاه موسیقی نوای کویر با مجوز اداره ارشاد اسلامی استان ازسال 1378 بود. سال 1389 پس از اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی نام خود را به آموزشگاه موسیقی اوج تغییر داد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است .

در ضمن از سال 1368 همکاری مستمر با مرکز صدا و سیمای استان که تابحال ادامه دارد و گواهی افتخار بعنوان بهترین بداهه نواز در دومین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مرکز در بهمن 1379 به وی داده شد .

از دیگر اقدامات او تأسیس خانه موسیقی یزد با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان ، که با حضور رسمی مقامات استان در سال 1381 افتتاح گردید و سمت رئیس خانه موسیقی و رئیس هیئت مدیره تا سال 1383 است .

از سال 1387 عضو خانه موسیقی ایران در رسته نوازندگان ایرانی و نوع عضویت پیوسته این مرکز میباشد و موفق به اخذ کارت صلاحیت تدریس در زمینه نوازندگی تنبک شد .

در ضمن برای اولین بار در استان پس از جمع آوری و ساماندهی چندین تن از بانوان نوازنده و خواننده خوب اقدام به تشکیل گروه موسیقی مهتاب نمود و این گروه به اجرای برنامه موسیقی اصیل ایرانی ویژه بانوان پرداختند.

همچنین اقدام به تشکیل گروه ضرب آهنگ که متشکل از 20 نوازنده تنبک، و ازجمله اجراهای این گروه در سالن بزرگ کانون توحید تهران و اجرا در کوی دانشگاه تهران بوده است .

از یادهای ماندگار در طول دوران هنری وی، اجرای برنامه هایی با اساتیدی چون : استاد مجید درخشانی ، مرحوم رضوی سروستانی ، حسین خواجه امیری ، خانم سوسن اصلانی ، بهمن رجبی ، خسرو چناریان ، مرحوم رامین اصلاح، از شاگردان استاد جلیل شهناز ،مجتبی عسگری ،علیرضا وکیلی منش(خواننده) بوده است.

لازم بذکر است از زمان شروع فعالیت هنری ، تابحال با اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد همکاری مستمری داشته است که علاوه بر موارد ذکر شده نام وی در کتاب مشاهیر و مفاخر استان یزد آمده است.

درپایان یادآور میشود در کارنامه کوچک دوران هنری وی برنامه های زیادی وجود داشته است که از ذکر آنها صرف نظرشده و امیدوارم از مطالبی که بیان شد غرض خودستایی نیست بلکه هدف این است که بعنوان عضو کوچکی از موسیقی خدمتی انجام شده باشد.

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

ادرس یزد - صفاییه ، خیابان تیمسار فلاحی ، روبروی پارک آزادگان
تلفن

TEL :035 91009980

31_6030 3826 035

71_9970 3826 035  

FAX : 035 38242416

ایمیل پست الکترونیک
info@owjmusic.ir
پیامک شماره پیامک
10003518266030
10003538269970
تلگرام

کانال رسمی تلگرام

owjmusic_academy@

اینستاگرام

صفحه رسمی اینستاگرام

owjmusic_yazd
owjmusic_honarjoo

آگهی ها

نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی